Piramidat ilire ne bosnje video

Jan 02,  · Piramidat Ilire në Bosnje - Arkeologu amerikan zbulon prova te pakundershtueshme ILLYRIANS PAGE “Provat tregojne qartesisht se piramidat kane qene ndertuar ne perafrim me rrjetin energjitik te Tokes, dhe funksiononin si makineri qe furnizonin me energji dhe mundesonin sherimin.”. Sipas historianit dhe arkeologut amerikano-boshnjak, Sam Semir Osmanagiç, piramidat në Bosnje, ajo e Diellit, Hënës dhe e Muajit janë piramidat më të vjetra që janë ndërtuar ndonjëherë mbi sipërfaqen e Tokës. Piramidat janë zbuluar në vitin , në Visoko, qytet 20 km larg kryeqytetit të Bosnjes, MinksNursery.com: NJEKOMB. Sipas arkeologut që i zbuloi, Osmanagic, piramidat ilire në Bosnje nuk janë përmendur më parë për shkak se ata janë fshehur nga sistemi politik në ish-Jugosllavi. The post Piramidat e Egjiptit? Njihuni me piramidat ndërtuara nga Ilirët në Bosnjë appeared first on GazetaBlic.

Piramidat ilire ne bosnje video

E vecanta e këtyre piramidave në Bosnje është se këto piramida janë të mbuluara për dallim nga ato të Gizës në Egjipt, pasi që toka pjellore është faktori kryesor që këto piramida janë të mbyllura. Ilirët ishin të aftë për gjithçka dhe këtë e vërtetojnë piramidat ilire në MinksNursery.com: NJEKOMB. Sipas arkeologut që i zbuloi, Osmanagic, piramidat ilire në Bosnje nuk janë përmendur më parë për shkak se ata janë fshehur nga sistemi politik në ish-Jugosllavi. The post Piramidat e Egjiptit? Njihuni me piramidat ndërtuara nga Ilirët në Bosnjë appeared first on GazetaBlic. Edhe arkeologu, Philip Copens thotë se piramidat ilire në Bosnjë janë më të lashtat në botë dhe materiali i tyre është shumë specifik, shkruan MinksNursery.com “Ku ne filluam të analizojmë piramidat e Bosnjës konstatuan se jo vetëm që bëhet për piramidat më të më mëdha në botë dhe më të . Jan 02,  · Piramidat Ilire në Bosnje - Arkeologu amerikan zbulon prova te pakundershtueshme ILLYRIANS PAGE “Provat tregojne qartesisht se piramidat kane qene ndertuar ne perafrim me rrjetin energjitik te Tokes, dhe funksiononin si makineri qe furnizonin me energji dhe mundesonin sherimin.”. Sections of this page. Accessibility Help. Press alt + / to open this menu.Piramidat ilire në Bosnje, zbulimi që po habit botën! Published: 2 Fakte Interesante Shqip Nqs kjo Video ju ka pelqyer ju lutem bejni sa me shume SHARE. Piramidat ilire në Bosnjë po trondisin opinionin botëror • Lëmsh • MinksNursery.com MinksNursery.com?id=7&l=#. . Rita's boobs looked great in my video. Video/Njihuni me piramidat ilire të Bosnjes, që besohet se janë më Lifestyle Shkencetaret me ne fund zbulojne enigmen e madhe:Ja si u ndërtuan. Now download videos in all formats from youtube using genyoutube video downloader. Kategoria marrin jan sot gati botuar shtesa titullin punuar smf perpara.

see the video

Enigma - Piramidat Ilire dhe Harry Potter ne Shqiperi, time: 1:12:35
Tags:Print artist from hp,Linksys router wireless-g setup,Ruste juxx no prints firefox,Dil dosti duniyadari ringtone zedge

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2